Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Informacja dotycząca przyjmowania komunii świętej

Kochani Wierni

Przyjmowanie Komunii powinno odbywać się w sposób godny – z jednej strony bez ostentacyjnego demonstrowania własnej pobożności, z drugiej zaś bez obojętności i lekceważenia realnej obecności Chrystusa w Komunii Świętej.

Przed podejściem do kapłana należy zdjąć maseczkę z twarzy – prosimy nie robić tego w trakcie przyjmowania Komunii.

Prosimy nie przyjmować Komunii zsuwając maseczkę na brodę.

Nie można przyjmować Komunii na rękawiczkę ani na chusteczkę.

Przyjmując Najświętszą Hostię na dłoń, należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu rąk. Komunię Świętą należy przyjmować na lewą dłoń podtrzymywaną przez prawą, a następnie stanąć z boku i w pobliżu kapłana prawą ręką włożyć Hostię do ust. W żadnym wypadku nie wolno odchodzić z Hostią na dłoni od kapłana.

Wszystkie osoby przyjmujące Komunię do ust (tradycyjnie) prosimy o podejście w drugiej kolejności. Najpierw będzie udzielana Komunia na rękę a następnie do ust (tradycyjnie).

Nadmieniamy, że obie formy przyjmowania Komunii Świętej są równoważne – nie ma lepszej czy gorszej! Dlatego w imię miłości chrześcijańskiej prosimy nie komentować decyzji osób jednej czy drugiej formy, a co gorsza uważać się za lepszych i pobożniejszych w stosunku do innych. Nie pochodzi to od Bożego Ducha!

Nasze duszpasterskie działania staramy się opierać na drodze posłuszeństwa – na podstawie rozporządzeń państwowych i kościelnych. Kierujemy się teologią i pobożną praktyką. Uważamy, że niebezpieczne jest postępować uparcie przeciw człowiekowi, dlatego nie chcemy nikomu przeszkadzać w praktykowaniu religijności. Prosimy o współpracę i pokorę.

Życzymy dużo zdrowia, odporności, pokoju serca i zaufania do Pana Boga!

* Udostępniamy film instruktażowy
dotyczący przyjmowania Komunii Świętej na rękę:

Next Post

Previous Post

© 2022 Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Theme by Anders Norén