Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Świece wigilijne 2020 – wielkie dzieło pomocy

Świece wigilijne 2020

Drodzy Wierni od 27. lat Caritas w całej Polsce wspiera dzieci i młodzież w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rocznie rozprowadzając ponad 2. mln świec w całym kraju. Pozyskane ze sprzedaży środki wykorzystujemy na dofinansowanie letniego wypoczynku najmłodszych. W roku 2019 z tego wsparcia w naszej Archidiecezji skorzystało 850 dzieci, w obecnym czasie, pomimo sytuacji pandemicznej było ich 370. Jest to możliwe tylko dzięki wielkiemu zaangażowaniu Księży Proboszczów i ofiarności wiernych. Chcemy kontynuować to szlachetne dzieło również w tym roku i rozprowadzić możliwie jak najwięcej świec, które dla wielu osób, szczególnie samotnych i starszych, są jasnym znakiem Bożonarodzeniowej radości i uczestnictwa we wspaniałym dziele całego polskiego Kościoła.

Dlatego Caritas Archidiecezji Wrocławskiej w tym roku prosi księży Proboszczów o wyrozumiałość i zachęca do wcześniejszego rozpoczęcia akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Już w październiku są dostępne świece Caritas. Prosimy, aby ich dystrybucję podjąć jak najwcześniej ze względu na nasilające się obawy związane z rozwojem sytuacji pandemicznej w okresie jesienno – zimowym.

Świece są do nabycia w zakrystii kościoła – małe i duże.

Next Post

Previous Post

© 2020 Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Theme by Anders Norén