OKRES ZWYKŁY ROKU LITURGICZNEGO

1. W czasie wakacji w Parafii obowiązuje następujący porządek odprawiania Mszy Świętych:
W niedzielę o godz. 800, 1000, 1200 i 1900
W tygodniu (od poniedziałku do soboty) o godz. 1900

2. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu jest czynna:
Codziennie w tygodniu, od poniedziałku do piątku, po wieczornej Mszy Świętej około godz. 1930
Jeśli po Mszy Świętej – liturgia przedłuża się z racji nabożeństwa, prosimy cierpliwie zaczekać.

Kancelaria parafialna jest nieczynna w sobotę, niedzielę, święta i uroczystości.
Wszystkie dokumenty kancelaryjne oraz potrzebne informacje wydaje się i udziela tylko osobom, dla których są przeznaczone.
Prosimy nie załatwiać spraw za kogoś innego.

3. Spowiedź jest możliwa w tygodniu, codziennie 30 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
W razie potrzeby serca można kapłana poprosić o spowiedź po dowolnej Mszy Świętej.
– Podczas wakacji spowiedź z racji Pierwszego Piątku Miesiąca jest od godz. 1800

4. Zasady podchodzenia po Komunię Świętą.
Jeśli Komunii udziela jeden kapłan to podchodzą najpierw osoby przyjmujące Komunię Świętą na dłoń, następnie osoby przyjmujące w sposób tradycyjny.
Jeżeli Komunię udziela dwóch kapłanów, wtedy przy bocznym ołtarzu Bożego Miłosierdzia można przyjąć Komunię Świętą na dłoń, natomiast w miejscu centralnym w sposób tradycyjny.

5. Dziękujemy za Wasze czuwanie przed odbiornikami i za śledzenie wydarzeń liturgicznych.
Jednocześnie informujemy, że transmisja Mszy Świętej odbywa się w każdą niedzielę o godz. 1200
Obszarem, który podczas transmisji jest wolny od kamer nagrywających są ławki pod chórem.
Zapraszamy do odwiedzin parafialnego konta YouTube.
Na platformie YouTube nasze konto parafialne jest typu “non-profit”, czyli nie zarabiające na zamieszczanych materiałach. Dlatego w celu poprawienia zasięgów – prosimy wejdź na parafialny kanał i kliknij SUBSKRYBUJ.
  Oto link: https://www.youtube.com/channel/UC8l0k-7EmbC8OE9_HX9s-mw/videos

6. W naszym Domu Parafialnym funkcjonuje:
– P
arafialna kawiarenkaKana Cafe“. Zapraszamy na ciasto, kawę i lody. Można też składać zamówienia na ciasta telefonicznie do środy wieczorem pod numerem telefonu 508 090 883
Więcej informacji dotyczących działalności Złotnickiego Centrum Spotkań na stronie internetowe: https://www.zcs.wroclaw.pl/

7. Świątynia jest otwarta przez cały dzień.
Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
Kościół wraz z całym obiektem przez całą dobę jest monitorowany.

8. Msze Święte można zamawiać indywidualnie, osobiście w zakrystii po każdej Mszy Świętej i w kancelarii oraz drogą telefoniczną.
Intencje przyjmujemy pod numerem telefonu: 71 351 74 97
Podczas rozmowy konieczne jest sprawdzenie w księdze mszalnej wolnego terminu.
Prosimy o zamawianie intencji z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym.
Ofiarę składamy przelewem bankowym na konto:

Rzymskokatolicka Parafia
Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
we Wrocławiu – Złotnikach
ul. Wielkopolska 3-5, 54-027 Wrocław,
z dopiskiem:
Ofiara Mszy Świętej (data i godzina Mszy)

9. Drodzy Wierni i drodzy Sympatycy naszej Parafii.
Jako Proboszcz Parafii pragnę podziękować Wam za wszystkie ofiary jakie do tej pory Parafia otrzymała.
Te ogłoszenie kieruję również do tych, którzy chcieliby wspomóc Parafię.
Ofiary można składać przelewem bankowym na konto:

Rzymskokatolicka Parafia
Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
we Wrocławiu – Złotnikach
ul. Wielkopolska 3-5, 54-027 Wrocław,
z dopiskiem:
Ofiara na utrzymanie kościoła

10. Program Polska Bezgotówkowa.
Nasza parafia jest przygotowana i wychodzi na przeciw tym, którym łatwiej jest dysponować środkami w formie elektronicznej.
Można składać ofiary przez terminal płatniczy, który w niedzielę jest dostępny w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Miesięcznik diecezjalny ,,Nowe Życie“
– Tygodnik ,,Niedziela“
Zwracamy się z prośbą, aby na stolik, na którym jest nowa i bieżąca chrześcijańska prasa, nie dokładać innych gazet.
Prosimy nie przynosić i nie zostawiać na stoliku oraz w ławkach starych gazet, gazetek, książek, książeczek, modlitw, modlitewników, „kserówek”, ulotek, informacji, dewocjonaliów itp.
Wszelkie pomysły i materiały należy konsultować z duszpasterzami parafii.

12. Przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa stałe w naszej parafii:
Środa – Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 1800
Czwartek – Litania ku czci św. Jana Pawła II około godz. 1830
Czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 2000
Piątek – Koronka do Bożego Miłosierdzia około godz. 1830
– Zmiany mogą wystąpić w czasie wakacji oraz z racji przypadających na te dni uroczystości, świąt lub innych wydarzeń liturgicznych.

Przyjmijcie Boże błogosławieństwo +

Benedicat vos omnipotens Deus,