Małżeństwo

1. Narzeczeni najpóźniej 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu powinni zgłosić się do Księdza w godzinach urzędowania kancelarii (proszę je sprawdzić w ogłoszeniach duszpasterskich w gablocie lub na www.parafiazlotniki.eu).

2. Potrzebne są następujące dokumenty:

– Aktualne świadectwo chrztu (ważne jest 6 miesięcy przed ślubem)

– Dokładna data I Komunii (można spisać z obrazka pierwszokomunijnego)

– Świadectwo bierzmowania (wystarczy adnotacja na świadectwie chrztu – zatem najpierw proszę załatwić świadectwo chrztu, jeśli na nim nie będzie adnotacji o bierzmowaniu, trzeba postarać się o osobne świadectwo w parafii, gdzie było bierzmowanie)

– Dowód Osobisty

– Formularze z Urzędu Stanu Cywilnego

– Zaświadczenie ukończenia Kursu Przedmałżeńskiego i nauk w poradni rodzinnej

– Dane świadków ślubu (w czasie drugiej rozmowy w kancelarii Kaplan musi wpisać do protokołu: imię, nazwisko, wiek i pełny adres zamieszkania z kodem pocztowym świadków ślubu)

3. Po pierwszym spotkaniu w kancelarii narzeczeni otrzymają pismo do parafii tego nupturienta, który nie pochodzi z naszej parafii, z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi, skierowaną do jego Księdza Proboszcza (dlatego trzeba wiedzieć, pod jakim wezwaniem jest ta parafia i jaki jest jej adres).

4. Po upływie 3 niedziel dokument z zapowiedziami z potwierdzeniem, że nie ma przeszkód do zawarcia małżeństwa katolickiego, należy dostarczyć z powrotem do naszej kancelarii.

5. Na zakończenie pierwszego spotkania ustala się termin drugiej rozmowy duszpasterskiej, podczas której wypełnia się drugą część protokołu przedślubnego.

6. Najpóźniej miesiąc przed ślubem należy uzgodnić szczegóły z panią florystką i panem organistą.

7. Prosimy, aby 15 minut przed ślubem w zakrystii zgłosili się świadkowie ze swoimi dowodami osobistymi oraz obrączkami Państwa Młodych.