Małżeństwo

1. Narzeczeni najpóźniej 3. miesiące przed planowanym terminem ślubu powinni zgłosić się do Księdza w godzinach urzędowania kancelarii parafialnej.
– Prosimy sprawdzić godziny urzędowania w ogłoszeniach duszpasterskich na stronie internetowej w zakładce → ogłoszenia.

2. Potrzebne są następujące dokumenty:
– Aktualne świadectwo chrztu (ważne jest 6. miesięcy przed ślubem).
– Dokładna data przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej (można spisać z obrazka pierwszokomunijnego).
– Świadectwo Bierzmowania (wystarczy adnotacja na świadectwie chrztu, zatem najpierw prosimy załatwić świadectwo chrztu, jeśli na nim nie będzie adnotacji o bierzmowaniu, trzeba postarać się o osobne świadectwo w parafii, gdzie było bierzmowanie).
– Dowód Osobisty.
– Formularze z Urzędu Stanu Cywilnego.
– Zaświadczenie ukończenia Kursu Przedmałżeńskiego i nauk w Poradni Rodzinnej.
– Dane świadków ślubu (podczas rozmowy w kancelarii Kaplan musi wpisać do protokołu: imię, nazwisko, wiek i pełny adres zamieszkania z kodem pocztowym świadków ślubu).

3. Po spotkaniu w kancelarii narzeczeni otrzymają pismo do parafii tego nupturienta, który nie pochodzi z naszej parafii, z prośbą o wygłoszenie zapowiedzi, skierowaną do jego Księdza Proboszcza (dlatego trzeba wiedzieć, pod jakim wezwaniem jest ta parafia i jaki jest jej adres).

4. Po upływie 3. niedziel dokument z zapowiedziami z potwierdzeniem, że nie ma przeszkód do zawarcia małżeństwa katolickiego, należy dostarczyć z powrotem do naszej kancelarii.

5. Najpóźniej miesiąc przed ślubem należy uzgodnić szczegóły z panią florystką i panem organistą.

6. Prosimy, aby 15. minut przed ślubem w zakrystii zgłosili się świadkowie ze swoimi dowodami osobistymi oraz obrączkami Państwa Młodych.